Ve finále US Open se utkají Nadal s Djokovičem

Rafael Nadal se letos se světovou jedničkou Novakem Djokovičem utkal třikrát, z toho zvítězil v posledních dvou soubojích v Paříži a v Montrealu. Bude mít navrch i na US Open a i na potřetí vyhraje rozdílem jediného setu? Na vítězství Španěla v poměru 3:2 sázejte u sázkové kanceláře Tipsport s kurzem 5,5:1.

Nadal v šesti zápasech ve Flushing Meadows ztratil jediný set, když ho v osmifinále hned v úvodní sadě porazil Philipp Kohlschreiber. Ve čtvrtfinálovém souboji vyprovodil z kurtu Tommy Robreda po setech 6:0, 6:2 a 6:2, v semifinále si pak poradil s Richardem Gasquetem 6:4, 7:6 a 6:2.

Světová jednička musela o finálovou účast svést větší boj. První set sice Djokovič prohrál až ve čtvrtfinále s Michailem Južnym, v semifinále však svedl urputnou bitvu se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou. Rozhodující pátou sadu ale srbský tenista vyhrál a může tak bojovat o další turnajový triumf. V prvním setu však přemožiteli Tomáše Berdycha podlehl 2:6. Prohraje úvodní sadu i ve finále? Poličte na to s kurzem 1,7:1.

Nadal ovládl posledních šest vzájemných duelů proti Djokovičovi, většina z nich ale byla sehrána na antukovém povrchu. Vyhrát ale dokázal i jediný duel na betonu, na němž se sehraje i dnešní bitva. Myslíte si, že utkání bude hodně vyrovnané a oba hráči se na centrálním dvorci zdrží a odehrají minimálně 48 gamů? Sázejte na to s kurzem 2,8:1.

Utkání mezi Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem by mělo začít ve 23:00.