Serena Williamsová ovládla US Open

Americká tenistka Serena Williamsová se stala v téměř 32 letech nejstarší vítězkou domácího grandslamového turnaje. Dokázala to už popáté, přitom první trofej získala už v roce 1999. Letos poprvé v kariéře titul obhájila. Celkově si připsala už sedmnáctý grandslamový triumf. Ve finále hraném na kurtu Arthura Ashe porazila Bělorusku Viktorii Azarenkovou 7:5, 6:7 (8), 6:1.

V zápase dlouho bojovala s houževnatou druhou ženou světového žebříčku i nepříjemným slotsduck větrem, který eliminoval její velkou zbraň – servis. Po brejku v úvodním gamu tak světová jednička nečekaně ztratila podání a Běloruska se dlouho držela. Azarenková skvěle returnovala a dobře se pohybovala. Jenže Američanka těžké chvíle zvládla dobře. Nejdříve vyrovnala na 5:5 a pak od stavu 15-40 získala osm fiftýnů v řadě a za necelou hodinu první sadu vyhrála.

V druhé sadě pak domácí hráčka vedla už 4:1. V pátém gamu předvedla Azarenková tři dvojchyby, takže to pro ní vypadalo už beznadějně. Jenže hned vzápětí si ztracené podání vzala zpět, útočila a dostávala Williamsovou pod tlak. Zvládla vyrovnat na 5:5, Williamsová jí znovu sebrala podání, byla dva míčky od triumfu, jenže světová dvojka si vynutila tie-break a prodloužení finálového duelu. Obhájkyně titulu odvrátila dva setboly, třetí už Běloruska využila.

Ve třetím setu však Američanka ukázala svou převahu. Poté, co Běloruska udělala ve čtvrtém gamu dvojchybu, která rozhodla o vedení soupeřky 3:1, Williamsová už brejk v pohodě potvrdila, pak přidala další a už nedovolila žádné drama. Za dvě hodiny a 45 minut se radovala z dalšího titulu ve Flushing Meadows.