Sparta už má v čele ligy čtyřbodový náskok

Sparta v páteční předehrávce porazila Slovácko 4:1, takže bylo jasné, že v čele ligy zůstane i po 9. kole. Mohla tak v klidu sledovat, jak druhá Plzeň i třetí Liberec znovu zaváhaly. Úřadující mistr jen remizoval s Duklou 0:0 a na Severočechy si vyšlápl Baník Ostrava. Náskok lídra se díky tomu zdvojnásobil na čtyři body.

Plzeň začíná ztrácet dech. Nejdřív remíza s Libercem, pak domácí jednoznačná prohra s Manchesterem City, a v sobotu bezbranková remíza s Duklou před vlastními fanoušky. Poslední zápas je velkým překvapením. Vždyť ve třech z posledních čtyř vzájemných duelů Viktoria Duklu zničila rozdílem čtyř branek.

Jenže Západočeši podruhé v ligové sezoně nedokázali vstřelit gól. Na hřišti se neobjevili Horváth, Petržela nebo Bakoš, ale i tak si Plzeňští vytvořili dost brankových šancí. Ani soupeř nebyl bez možností změnit skóre. Gólu se však diváci nakonec nedočkali.

Zaváhání Plzně mohl v neděli využít Liberec, který by se v případě vítězství v Ostravě dostal před Západočechy na druhé místo. Jenže Baník, kterému hrozil postih od vedení, byl proti. Liberec znovu nezvládl první poločas. Hráči Ostravy po přestávce přidali ještě jeden gól na konci utkání a Liberec deklasovali 3:0. Českému zástupci v pohárové Evropě tak namísto posunu vzhůru hrozí pád na čtvrtou příčku. Přeskočit ho můžou Teplice, pokud v pondělní dohrávce zvítězí v Příbrami.

Zaváhání pronásledovatelů mohla s potěšením sledovat Sparta, která si v páteční předehrávce poradila se Slováckem. Konečný výsledek 4:1 se ale nerodil snadno. Domácí sice brzy vedli po gólech Hušbauera a Krejčího, ale potom dovolili hostům na začátku druhého poločasu snížit. Dvě šance na vyrovnání promarnil Volešák. V závěru sparťany uklidnily góly mladíka Brabce a náhradníka Bednáře.