Aktuality

Kittel si ve spurtu vybojoval už třetí vítězství na letošní Tour de France

Dvanáctou etapu s rovinatým profilem vyhrál znovu německý expres Marcel Kittel. Na letošní Tour de France je to už jeho třetí etapový triumf. V cílovém sprintu si německý obr smlsnul na Marku Cavendishovi z Británie. Stejně jako u jeho předchozích vítězství, necelé tři kilometry před cílem znovu došlo k pádu. V celkovém pořadí se nic nemění. Lídrem je stále Brit Christopher Froome, Roman Kreuziger je pátý.

Froome v časovce zvýšil náskok a už možná rozhodl o celkovém triumfu

33 kilometrů dlouhou časovku, která se jela jako 11. etapa Tour de France, vyhrál podle očekávání německý specialista na tuto disciplínu Tony Martin. Celý závod mu jako jediný z celého pelotonu na paty šlapal lídr závodu Chris Froome. Britský cyklista nakonec zaostal na druhém místě o 12 vteřin. Před svými největšími pronásledovateli ovšem navýšil svůj náskok. Druhý v celkovém pořadí Španěl Valverde už ztrácí 3:25 minuty.

Na Tour de France se dnes pojede časovka

Po prvním týdnu, který končil v horách, se do čela celkového pořadí dostal podle předpokladů britský cyklista Chris Froom jezdící za Sky. V dnešní časovce na svou šanci čeká Alberto Contador, lídr stáje Saxo-Tinkoff. 33 kilometrů dlouhá etapa mu ovšem svým profilem nevyhovuje. Myslíte si, že zabojuje a v závodě proti chronometru bude triumfovat? Vsaďte si na to u sázkové kanceláře Tipsport s kurzem 4:1.

Cavendish ve spurtu srazil Kittelova domastika Veelerse

Britský spurtér Mark Cavendish si při dojezdu 10. etapy Tour de France počínal velmi nebezpečně. Při snaze zavěsit se za Kittela a Greipela vrazil ramenem a loktem do řídítek nizozemského cyklisty Toma Veelerse, který se okamžitě poroučel k zemi. Cavendishovo jednání nakonec rozhodčí posoudili jako vyhovující pravidlům. Přitom mu hrozilo odsunutí na konec výsledkové listiny.

10. etapu Tour de France ovládl podruhé v hromadném dojezdu Kittel

Po sjezdu z hor a dni volna na peleton Tour de France znovu čekala rovinatá etapa, která se rozhodovala až v samotném závěru. Z vítězství se nakonec radoval německý spurter Marcel Kittel. V letošním ročníku se stal prvním, kdo vyhrál dvakrát, a znovu to bylo po pádu těsně před cílem. Celkem s přehledem si v cílové rovince ve městě Saint-Malo poradil se všemi soupeři. Greipel, Sagan ani Cavendish na něho prostě neměli.

Nibali vyhrál 20. etapu Gira. V mrazu a chumelenici

Letošní vítěz Gira d Italia Vincenzo Nibali po horské časovce vyhrál také 20. etapu s přívlastkem královská. Navíc to zvládl v krutých povětrnostních podmínkách na zasněženém Tre Cime di Lavaredo, které bylo s 2304 metry nejvyšším vrcholem celého cyklistického podniku, jež je součástí velké trojky. Italský závodník dominoval s převahou 17 vteřin před svými pronásledovateli.

Hamilton si popletl box, místo k Mercedesu zamířil k McLarenu

Zvyk je železná košile. Osmadvacetiletý Hamilton ve formuli 1 nikdy nezávodil za jiný tým než McLaren. Není se proto co divit, že si neděli v malajsijském Sepangu zajel do boxů k této stáji. Jenže od letoška jezdí za Mercedes. Dočkal se tak od mechaniků McLarenu jen strohého odmítnutí. Druhá Grand prix v novém angažmá pro něho přesto skončila úspěchem – na trati vybojoval třetí místo.