IEM Katowice největším turnajem roku?

Nejprestižnější a nejznámější herní akce Intel Extreme Masters Katowice opět pokořila několik rekordů. Za oba dva herní víkendy navštívilo katowickou halu Spodek přes 169 000 diváků.

Oproti loňskému roku došlo k menšímu poklesu (4 000 diváků), nicméně rok 2018 byl prvním ročníkem, kdy se v rámci polského esport svátku konal první polský DOTA2 Major turnaj, který shodou okolností a skvělými výkony vyhráli hráči domácích Virtus.pro. Fanoušci dokázali udělat neskutečnou atmosféru a hala se oba víkendy otřásala v základech. Dvanáctá sezóna Intel Extreme Masters byla korunována druhým mistrovským titulem švédské sestavy Fnatic ve hře Counter Strike: Global Offensive. Ve hře StarCraft 2 si pak vítězství na své konto připsal jihokorejský hráč Lee "Rogue" Byung Ryul.

Poprvé v historii se také na místě konal velkolepý turnaj ve hře PUBG, kde si pro první místo došla sestava Avangar, která se na turnaj kvalifikovala z online části. Dívčí turnaj Intel Challenge Katowice 2018 ovládly dívky z týmu Dignitas. V rámci esports víkendu se na místě odehrál i polský pohár ve hrách CS:GO a League of Legends. Vítězi se stali hráči Team Kinguin a Illuminar Gaming.

Turnaj jako takový odstartoval další esport rok, který by dle všech predikcí měl být rozhodující jak pro partnery, tak i pro hráče. A co vy? Byli jste v Katowicích?