Profil hráče
Erik "hakkiJunior" Leštach

Osobní informace

Jméno: Erik Leštach
Přezdívka: hakkiJunior neboli hakki
Narozen: 7. 12. 1993, Považská Bystrica

Herní informace

Týmy: sQs, inteRaction, YoYoTech, eSuba.Red Bull Racing

Největší světové úspěchy:

5. místo: Mistrovství světa – WCG 2010, Los Angeles
1. místo: Mistrovství světa – ESWC 2011, Paříž
2x 3. místo: Mistrovství Francie – Gamers Assembly 2013 a 2014, Poltiers

Největší domácí úspěchy:

4x mistr ČR:
World GameMaster Tournament (2008 a 2009)
Mistrovství České republiky (2011 a 2013)

Kariéra

Erik Leštach je obyčejný soutěživý kluk, který rád zkouší nové věci – zejména ty bláznivé. Je totiž milovníkem adrenalinu a vysoké rychlosti. Mimo to zbožňuje hru na klavír, díky které dokáže přenášet emoce zvukem a „utíkat z tohoto světa“. Hráčská kariéra mu otevřela spoustu životních možností, i díky kterým se dostal mezi hvězdnou smetánku společnosti Red Bull. V průběhu své kariéry byl vzorem mnoha virtuálních závodníků, po skončení kariéry však tento svět zcela opustil.

Malý Erik odjakživa sledoval svého otce při práci na počítači. Když zazněla znělka intra nějaké hry, bedlivě jej sledoval a všímal si nejmenších detailů. První závodní hry si vyzkoušel v 5 letech, v paměti mu nejvíce zůstaly formulové závody z let 1999 a 2000. Svůj talent dokazoval již tehdy, kdy jej kamarádi využívali na procházení nepřekonatelných levelů. Zbožňoval ten úžasný pocit, když někdo o něčem prohlásí „to se nedá“ a on má tu možnost jej přesvědčit o opaku. Jeho prvním TrackMania týmem byl HellRiders, kde strávil pouze den, ve super Qualitní skupině (sQs) už setrval takřka celý rok. Za podpory svého otce zamířil pod křídla týmu inteRaction a v roce 2008 prorazil na scénu. Na prvním turnaji skončil „až“ druhý, poté si jako neporazitelná domácí hvězda otevřel bránu do světa.

Nejúspěšnější období hakkiJuniora odstartovalo v roce 2011 přestupem ze světoznámého týmu YoYoTech do eSuby, kdy se na jeho paty se začal dotahovat mladý spoluhráč tween, který se pro něj stal motivací a největší výzvou jeho kariéry. Bok po boku uspěli na 2vs2 akci RedByte, díky čemuž dostali možnost vycestovat na Electronic Sports World Cup, turnaj považovaný za Mistrovství světa. Slovenští hráči zde neměli konkurenci a celý turnaj si podmanili. Kdyby se ale tween neobjevil na scéně, zřejmě by tohoto úspěchu Erik nikdy nedosáhl – hakkiJunior zlatý, tween dnes již trojnásobně stříbrný. Tohle období bylo pohádkovým díky tomu, že jako první elektronický sportovec podepsal kontrakt se společností Red Bull. Hakki měl tu možnost cestovat po světě, stát se značkou a spolupracovat se jmény jako Sebastian Vettel nebo Mark Webber. Za konec tohoto období považuje triumf na Mistrovství České republiky v roce 2013, kdy všem naposledy dokázal, že na to stále má. V témž roce se také dostal z 800 tisíc účastníků do nejužšího finále soutěže GT Academy, která vyvrcholila na okruhu Silverstone a její vítěz získal smlouvu s Nissanem ve světě skutečných závodů.

Odchod do herního důchodu po zisku posledního titulu mistra ČR neustále odkládal. Těžko se mu vzdávalo něčeho, co vybudoval, ačkoliv všechny výzvy uzavřel vítězně. Užíval si veškeré úspěchy i navázané spolupráce, ale závodní duch se z něj začal vytrácet. V minulosti odmítl nabídky slavných týmů Dignitas nebo SK Gaming, protože byl přesvědčený, že dres eSuby svleče jedině, až pověsí „gamepad na hřebík“. Opravdová konečná nastala o čtyři roky později, kdy se hakki oprostil od stereotypu svého života a zmizel v zahraničí zkoumat „normální svět“. Gaming se však stává fenoménem dnešního světa a on sám považuje za pravděpodobné, že se k němu jednou vrátí.

Jmenování do Síně slávy:

Nejslavnější moment: