Profil hráče
Ivan "DEV1" Lazarov

Osobní informace

Jméno: Ivan Lazarov
Přezdívka: Dev1 neboli Devil
Narozen: 3. 6. 1989, Bratislava

Herní informace

Nejslavnější tým – FU.sk:

Ivan 'Dev1' Lazarov
Gregor 'Gr3g1' Mede
Radovan 'uNreaL' Bratinka
Oliver 'cHEEs' Sokol
Andrej 'eur0' Novosad

Největší týmové úspěchy:

3x mistr ČR na INVEX Cupu (2005-2007)
3x vítěz BECUPu (Maďarsko)
5.-6. místo na Mistrovství Evropy SEC 2006 (Německo)

Individuální úspěchy:

2x nejlepší CZ/SK hráč (2006 a 2007)
Umístění v TOP10 nejlepších fragů Counter-Strike 1.6 historie (USP ace vs. SoA)

Kariéra

Civilním povoláním Ivana Lazarova je pozice Software Localization Engineera ve firmě ESET, při které se nepřetržitě věnuje streamování, komentování zápasů a jako známá osobnost se neustále pohybuje na domácí scéně – která mu je druhým domovem. Dev1 je také zakladatelem herní značky DEV1S, které se rovněž věnuje ve svém volném čase. Největší zálibou je cestování a poznávání světa.

Psal se rok 1999 a Ivanův starší bratr přišel domů s informací, že vyšla nějaká nová hra a jako mladší otravný sourozenec si ji také chtěl strašně vyzkoušet. Lazarovovi doma počítač neměli, a tak kluci začali každou sobotu navštěvovat Istropolis, kde se nacházela herna a právě tam mladý Ivan Lazarov poznal Counter-Strike. Hru, která se stala jeho druhým životem. Než si ho jako zelenáče vybrala parta starších hráčů v herně, jeho prvním týmem se na základní škole stal RedWarriors. V herně také poznal uNreaLa, který se po zbytek kariéry stal jeho spoluhráčem a společně s Robossem později založili první seriozní tým 5Shits, později přejmenovaný na FU.sk.

Dev1ho herní vrchol nastal v letech 2005 a 2006, kdy přes dostatku času přidal k velkému talentu i dostatečnou píli, a díky neskutečným výkonům byl dvakrát po sobě vyhlášen nejlepším CZ/SK hráčem. Zároveň však neměl problém se rovnat nejlepším sniperům v Evropě, kteří ho často neprávem označovali za cheatera, protože z našeho regionu (Slovensko, Česká republika, Rakousko, Maďarsko, chvíli i Polsko) neznali žádnou rovnou konkurenci, která by se největším elitám dokázala rovnat. Od roku 2005 si připsal zlatý hattrick mistra České republiky díky vítězství svého týmu FU.sk na legendárním turnaji známém jako INVEX Cup. Neporazitelná domácí jednička se věnovala hraní na plný úvazek, měla v Bratislavě vlastní tréninkovou vilu a úspěchy získávala i za hranicemi. Mezi ty největší řadí Dev1 trojnásobný triumf na maďarském BECUPu a 5.-6. místo na Mistrovství Evropy na turnaji Samsung European Championship 2016 v Hannoveru.

Aktivní kariéra Ivana Lazarova byla neoficiálně ukončena v roce 2009, kdy v době krize postupně všichni přestávali hrávat a začali se potichu vypařovat ze skomírající scény. Přestaly existovat turnaje, nebyl důvod pokračovat a Dev1 si dal od gamingového světa pauzu, kdy cestoval po světě a vymýšlel nové projekty. Velký návrat zažil pomocí streamovacích platforem Own3d a Twitch (dříve Justin), ve kterých se aktivně angažuje dodnes a díky rozmanité škále svých aktivit se řadí mezi největší osobností domácí herní scény a tu bez pochyby největší ze současného světa Counter-Strike: Global Offensive. Od roku 2014 také komentoval všechna finále Mistrovství České republiky této hry.

Jmenování do Síně slávy:

Nejslavnější moment: