Profil hráče
Michael "Giacomo" Hladík

Osobní informace

Jméno: Michael Hladík
Přezdívka: Giacomo
Narozen: 10. 10. 1983, Liberec

Herní informace

Týmy: mousesport, AMD Cyber Team, nEophyte

Největší světové úspěchy:

1. místo DreamHack Winter 2005

2. místo World Series of Video Games 2006

Největší domácí úspěchy:

1. místo Invex Cup 2003

1. místo Invex Cup 2005

Kariéra

Michael „Giacomo“ Hladík se řadí mezi přední české esportové hráče éry Progamers, tedy doby po roce 2000. Vůbec prvním známým týmem, který kdy reprezentoval, byla špička domácí scény nEophyte. Tento celek následně opustil a přidal se k novému hernímu projektu AMD Cyber Team, kde se stal profesionálním hráčem na plný úvazek. Jeho skvělé výkony mu dokonce vynesly první angažmá v zahraničí a v roce 2006 přestoupil do prestižní německé organizace mousesports.

Giacomo ve hře Warcraft 3: Frozen Throne volil rasu nemrtvých. S ní nejenom dominoval na české scéně, ale několik úspěchů si připsal i ve světě. Celkem čtyřikrát (v letech 2004 až 2007) se dokázal probojovat na světový šampionát World Cyber Games. Jeho největším úspěchem ale vždy bude vítězství v turnaji DreamHack Winter 2005, kde si ve finále poradil se švédským hráčem SaSe, který volil rasu elfů. Výrazného úspěchu dosáhl také na turnaji World Series of Video Games 2006 v Londýně, kde ve finále podlehl legendárnímu Grubbymu a získal stříbro. Kromě toho se stal dvojnásobným mistrem České republiky na šampionátu, který tehdy probíhal v rámci veletrhu Invex.

Na výběru Michaela Hladíka do NVIDIA Síně slávy česko-slovenského esportu pod záštitou České asociace esportu a Asociace gamingových klubů spolupracovalo i několik dalších subjektů. Česká asociace esportu tímto děkuje Slovenské asociaci elektronických športov a herním portálům Lancraft.cz, Grunex.com, EPLAYER.sk, PLAYzone.cz, Hitpoint.cz a TopGaming.eu.