Profil hráče
Milan "Striker" Švejda

Osobní informace

Jméno: Milan Švejda
Přezdívka: Striker
Narozen: 1. 1. 1993, Ivančice

Herní informace

Týmy:

FeW Gamers
eSuba
eEriness

Největší domácí úspěchy:

3. místo BenQ Grunex Challenge 2014
3. místo District.Prague LAN
5. - 6. místo MČR 2012

Kariéra

Milan „Striker“ Švejda se celosvětově proslavil jako šéfredaktor populární stránky HLTV, která informuje více než 4 miliony fanoušků esportu měsíčně o novinkách z kompetitivního světa hry CS:GO.

Svojí redaktorskou kariéru Striker odstartoval v PLAYzone.cz, po roce a půl aktivního psaní mu ale přestala čeština stačit. Měl ambice zkusit něco víc a proto se rozhodl zkusit začít psát články v angličtině.

Na začátku roku 2013 přišel zlomový moment, když si Striker zavolal s Petarem "Tgwri1s" Milovanovicem a dostal příležitost stát se členem redakce renomovaného portálu HLTV.org. Podle Strikerových slov byly začátky dost pomalé, ale i shodou náhod v prosinci 2013 díky tomu, že někdo jiný odpadl, dostal šanci letět na svůj úplně první Major. Od té doby jako redaktor obletěl téměř celý svět a osobně poznal ty úplně nejlepší CS:GO hráče.

Na výběru Milana Švejdy do NVIDIA Síně slávy česko-slovenského esportu pod záštitou České asociace esportu a Asociace gamingových klubů spolupracovalo i několik dalších subjektů. Česká asociace esportu tímto děkuje Slovenské asociaci elektronických športov a herním portálům Lancraft.cz, esport.sazka.cz, EPLAYER.sk, PLAYzone.cz a TopGaming.eu.