Profil hráče
Pavel "Herdyn" Mikeš

Osobní informace

Jméno: Pavel Mikeš
Přezdívka: Herdyn
Narozen: 31. 8. 1991, Třebíč

Herní informace

Týmy: eSuba, Play With Soul

Největší světové úspěchy:

1. místo: Copenhagen Games 2013, Copenhagen

Největší domácí úspěchy:

1. místo: Mistrovství České republiky v počítačových hrách 2012

1. místo: Mistrovství České republiky v počítačových hrách 2013

Kariéra

Pavel “Herdyn“ Mikeš je známou emotivní postavou, která se stala ikonou českého gamingu, zejména pak hry League of Legends. V něm Herdyn získal s týmem eSuba dva tituly mistra České republiky, konkrétně v letech 2012 a 2013. Oblíbenost u fanoušků si Pavel získal velice brzy, a to díky jeho streamování a videotvorbě. Za zmínku stojí zejména Herdynův pořad WoLe (Week of Legends), ve kterém podával fanouškům hlášení o výsledcích jeho týmu a informoval o aktuálním dění.

Nejúspěšnější období Herdyn zažíval na začátku roku 2013, kdy s eSubou pod svým velením bojoval o špičku evropské amatérské scény. Velkým highlightem jeho herní kariéry je triumf na Copenhagen Games, kde zvládl po boku Rikytana, Gornagala, Nardeuse a Dirtgena přehrát hvězdnou evropskou konkurenci a celý turnaj vyhrát. Právem je toto vítězství řazeno mezi největší úspěchy, kterých ryze česko-slovenský tým kdy v League of Legends dosáhl.

Po rozpadu úspěšné sestavy se Herdynovi i s novými spoluhráči podařilo podruhé ovládnout MČR, ale poté již větší úspěch nepřišel. Od kompetitivní scény si dal na nějaký čas pauzu, ale v roce 2017 se na scénu vrátil se svým nově složeným týmem Play With Soul, se kterým postoupil do regionální ligy Hitpoint Masters. V obou odehraných sezonách se PWS zvládli dostat i do play-off, kde obsadili 3. a 4. místo. To už ale byly úplně poslední velké turnaje, které Herdyn na domácí scéně odehrál. 

Od té doby dává Herdyn většinu svého času do bavení tisíců diváků na jeho streamu, případně na YouTube kanále, který dosahuje stovek tisíc odběratelů. Od League of Legends si ale dal velké pauzy a ke hraní naplno se již zřejmě nikdy nevrátí. Místo toho si buduje personu baviče a hráče všemožných her, který se u jejich procházení nebojí naplno projevovat emoce. Pavlovi mnohokrát gratulujeme k herním úspěchům a doufáme, že bude dále přinášet smích a radost do našich domovů.

Jmenování do Síně slávy:

Nejslavnější moment: