Profil hráče
Petr "CzechCloud" Žalud

Osobní informace

Jméno: Petr Žalud
Přezdívka: CzechCloud
Narozen: 18. 3. 1988, Praha

Herní informace

Týmy: eSuba

Největší světové úspěchy:

1. místo: LanCraft Autumn 2014 
TOP4: Alienware HearthStone League 2014

Největší týmové úspěchy:

1. místo: HearthStone Global Games 2017

Kariéra

Energetická osoba, která vysílá na platformě Twitch již několik let, byla u samotného začátku Heartstone esportu. Už od beta verze této karetní hry nás provázel několikahodinovými přenosy, kdy se snažil uvést hru nejen začátečníkům, ale také poukázat na profesionální herní tipy a triky.

Jako jeden z prvních česko-slovenských streamerů od svého počátku streamoval převážně hru Hearthstone a právě u ní zůstal až do dnešních dní. I přes své prvotní kroky na poli profesionálníhjo hraní, zaujal především jako skvělý komentátor a analytik samotné hry. Za dobu polo-profesionálního hraní získal coby jednotlivec jediný významný titul, a to když si odnesl pohár v roce 2014 z LanCraftu. Dres eSuby nosil vždy s hrdostí a i dnes se hlásí ke své klubové příslušnosti, jako honorovaná legenda klubu.

Nejvýznamnější pozici pak stvrdil v roce 2017, kdy se společně se třemi českými spoluhráči dostali až do finále prvního turnaje Hearthstone Global Games. V tomto mezinárodním šampionátu prokázal on i reprezentační výběr svou sílu a dokráčel si ve finále proti Ukrajině pro první místo.

Do Síně slávy byl Petr vybrán za podpory společnosti NVIDIA, která podporuje českou a slovenskou herní scénu několika desítkami herních projektů. Vůbec prvním hráčem do Síně slávy byl uveden slovenský streamer Ivan "Dev1" Lazarov a jako druhý Mistr světa a legenda hry TrackManie Erik "hakkiJr" Leštach.

Petrovi za jeho úspěchy gratulujeme a těšíme se na další dny, kdy bude rozdávat radost nejen svým fanouškům.

Jmenování do síně slávy:

Nejslavnější moment: