Datum turnaje
Datum turnaje:
6. 9. - 10. 9. 2022
Místo konání
Místo konání:
Podgorica
Celkový prizepool
Celkový prizepool:
10000€
Pořadatel
Pořadatel:
EEF
eFootball

Mistrem Evropy v eFootballe je srbský hráč Marko „Roksa“ Roksič. Ten ve finále zdolal loňského finalistu Mücahita Sevimliho z Turecka poměrem 3:1 na zápasy. Dělené třetí místo putuje do Izraele a Severní Makedonie.

Vyřazovací fáze turnaje se zúčastnilo 16 nejlepších hráčů ze základních skupin. Do ní se bohužel nedostal český reprezentant David „CR_AZY_MAX“ Kejmar, který se po dvou remízách a šesti prohrách rozloučil po druhém hracím dnu. Jeho soupeři ze skupiny smrti patřili k největším favoritům turnaje. Což také Srbský hráč Roksa potvrdil. Na své cestě za titulem postupně vyřadil hráče Ukrajiny, Portugalska, Severní Makedonie a Turecka.

Jeho finálový soupeř reprezentující během sezony Galatasaray Istanbul se v play-off utkával i s dalšími soupeři české skupiny. V prvním kole vyřadil Arménce a zvládl i těžký souboj se Španělskem, který musely rozhodnout penalty. Těsně skončilo i semifinále, ve kterém si Turek zajistil finále proti Izraeli.

Do něj nastoupil lépe Srb Roksa, který ovládl první hru. Müchaitovi se sice podařilo ve druhé hře srovnat, ale match point putoval opět k Roksovi. Čtvrtá hra byla ze vše nejvyrovnanější. Na jejím konci získal Roksa vedení 2:1, na což turecký hráč nedokázal i přes několik šancí odpovědět. Zlato tak po roce opět putuje do Srbska.

Naše reprezentace

Umístění:

5. místo ve skupině B

 

Výhra:

0 EUR

 

David „CR_AZY_MAX“ Kejmar

Fotogalerie