Rok neomezovaných eventů a velkých projektů

22.3.2023

Výroční zpráva českého esportu za rok 2022

Shrnutí hlavních zjištění:

  • Počet odsledovaných hodin v českých esportových soutěží na platformě Twitch meziročně zůstal téměř totožný. Byl zaznamenán minimální pokles o méně než 0,5 %.

 

  • Nejsledovanějším herním titulem v Česku na platformě Twitch je Counter-Strike: Global Offensive, druhé místo patří League of Legends.

 

  • Mediální pokrytí v online prostoru bylo v letech 2021 a 2022 velmi podobné. Mírně poklesly metriky počet článků (-3,8 %) a hodnota GRP (-1,39 %). Naopak hodnota AVE online článků stoupla (+8,96 %).

 

  • Soutěží s největším zájmem publika bylo MČR. To probíhalo celkem v 6 herních titulech. Série Tipsport CS:GO tvořila okolo 90 % sledovanosti celého MČR a byla by kumulativně nejsledovanější soutěží i v případě, že by byla analyzována samostatně.

 

  • Nejintenzivnější zájem diváků měl turnaj Prague Champs, který nabídl 7 streamů. Průměrný počet diváků v jeden okamžik (AMA) byl 2 433. Přes hranici 1 000 diváků v metrice průměrný počet diváků jeden okamžik (AMA) se dostaly ještě soutěže Mastercard Hitpoint Masters a MČR.  Nejvyšší peak zaznamenalo MČR, kdy finále Tipsport CS:GO Bratislava sledovalo v jeden okamžik na hlavním Twitch kanálu 16 380 diváků. V českých soutěžích, jejichž statistiky lze veřejně dohledat, se jedná o rekordní číslo. 

 

  • Největší mediální pokrytí v online prostoru měla Sazka eLEAGUE, a to v metrikách počet článků a hodnota GRP. Nejvyšší hodnota AVE byla naměřena u MČR, které zároveň nabídlo nejvyšší prize money.

Poslední analýzy a výzkumy