Asijské hry oznámeny, co nás čeká?

20.5.2018

Již tento srpen budou asijská města Jakarta a Palembang hostit obrovskou sportovní událost, Asijské hry. Proč vám o tom říkáme? Poprvé v historii totiž přivítají i esport!

Asijské hry se už blíží – hrát se bude již v srpnu. A tentokrát to opravdu nebude jen o sportu – celý svět bude také bezpochyby sledovat esport, který si zde odbyde první část možné budoucí cesty na olympiádu – Asijské hry totiž spolupořádá OCA (Olympic Council of Asia), účast esportu na takto prestižní akci ho opravdu může posunout o kus blíže k olympijským hrám. A jestli ne, tak ho minimálně přiblíží širší veřejnosti. Teď ale zpět k tomu, co zajímá spíše "odborníky" na gaming. Jaké hry se vlastně budou hrát?

Asi nikoho nepřekvapí, že nechybí League of Legends. To se v Asii těší opravdu velké popularitě a jeho absence by tedy bezpochyby překvapila fanoušky z celého světa. Spolu s touto MOBA hrou organizátoři zvolili něco, co k tématu sport sedí – fotbalový simulátor PES 2018. Jako poslední týmovou hru vybrali další MOBA hru – tentokrát ale na mobil. Ano, samozřejmě mluvíme o pecičce čínské výroby s názvem Arena of Valor (resp. Honor of Kings)! Tímto ale výčet her vážně nekončí.

Nechybí totiž ani hry pro jednotlivce – hrát se bude i další mobilní hra, Clash Royale. Jako mobilní můžeme považovat i Hearthstone, i ten budete moci v srpnu sledovat na Asijských hrách. A nakonec něco, co prostě chybět nesmí – StarCraft II: Legacy of the Void. Herní legenda, "národní sport" Jižní Koreje, bez toho by to opravdu nešlo. Jak se vám výběr her chybí?

Poslední aktuality