Češi zabojují o titul mistrů světa ve hře Dota 2. Finále bude hostit Jižní Korea

2.12.2019

Jedenáctý ročník Mistrovství světa v esportu bude hostit celkem tři turnaje ve hrách Pro Evolution Soccer 2020, Tekken 7 a Dota 2. Právě v ní bude mít své želízko v ohni i Česká republika. Sestava ve složení Tomáš „Jojka“ Medvec, Adam „Ade“ Koníček, Pavel „Mambos“ Beneš, Filip „Filminy“ Komín a Erik „Tsuky“ Cendelín z týmu Inaequalis bude naše barvy reprezentovat v korejském Soulu. Turnaj, který pořádá Mezinárodní esportová federace (IESF), začne už 12. prosince a výpravu české reprezentace povede Česká asociace esportu. Diváci ji budou moci sledovat prostřednictvím oficiálního Twitch kanálu IESF a prostřednictvím Twitch kanálu PLAYzone.

Už 15. prosince znát jména nových mistrů světa ve hře Dota 2. Mezi největší favority patří týmy Švédska a Ruska, které na turnaj přivezou známá světová jména. „Reprezentovat svoji zemi je určitě velká čest pro každého hráče. Očekávám velmi zajímavý turnaj, protože hra Dota 2 právě podstoupila velkou aktualizaci. Diváci se tak mohou těšit na netradiční taktiky a na nové předměty v pozdních fázích hry, které vypadají opravdu bláznivě. Náš tým se pokusí hrát kreativní strategie, se kterými se nám, doufám, podaří probojovat až do závěrečných zápasů o titul mistra světa,“ popisuje Tomáš Medvec, kapitán českého národního týmu.

Výběr reprezentace proběhl pod patronátem České asociace esportu, která spolupracovala s českou Dota 2 komunitou. Volba týmu Inaequalis se ukázala jako logický krok. „Bohužel v Česku nemáme natolik širokou základnu jako například skandinávské státy, jmenovitě Švédsko či Finsko. Přesto věřím, že ze všech možností jsme zvolili tu nejlepší a čeští zástupci budou patřit k černým koňům turnaje. Zároveň doufám, že nám mistrovství světa pomůže v dalším rozvoji české Dota 2 scény,“ vysvětluje Lukáš Pleskot, předseda České asociace esportu.

Českou reprezentaci podpoří Samsung a NVIDIA
Podpořit Českou reprezentaci v boji o titul mistra světa se rozhodli dva partneři – výrobce mobilních telefonů a herních monitorů Samsung a výrobce grafických karet NVIDIA. Obě společnosti dlouhodobě český esport podporují. Samsung se v letošním roce stal partnerem největší české BYOC akce roku PLAYzone Challenge. „Protože naší doménou jsou herní monitory, tak bych rád české reprezentaci popřál, ať jim ve hrách neuteče žádný detail a vždy mají přehled o situaci. Divákům zase přeji, aby si u obrazovek užili mnoho dramatických momentů se šťastným koncem a uviděli svůj tým až ve finále,“ říká Michael Jurič, Key Account Manager ve společnosti Samsung.

NVIDIA je kromě výkonných grafických karet známá díky své spolupráci s Českou asociací esportu na každoročním vyhlášení Síně slávy česko-slovenského esportu. Do ní byl v letošním roce uveden již čtvrtý člen – Pavel Mikeš, známý jako Herdyn. „Jsem vášnivý fanoušek a fandím českému týmu při jakékoli příležitosti, ať už jde o biatlon nebo o curling. I proto jsem moc rád, že můžeme pomoci v cestě našeho týmu na Mistrovství světa, a všichni čeští fanoušci tak budou mít o důvod víc ho sledovat,“ říká marketingový ředitel společnosti NVIDIA, Jan Pořízka.

Poslední aktuality