Česká basketbalová federace pořádá esport turnaj

13.9.2021

Již 10.října se bude konat NBA turnaj, který se PGeS společně s Českou basketbalovou federací snaží zrealizovat. Prize pool tohoto turnaje je 55 000 korun a zahrát si budete moci i proti evropským soupeřům! Zaregistrovat se s týmem o pěti hráčích můžete již dnes, tak přijďte poměřit síly s těmi nejlepšími v Evropě a ukažte, že máte na to stát se držitelem titulu nejlepšího evropského týmu v NBA 2K2!

Turnaj, který nese název eBasketball Open 2021 je prvním turnajem v NBA 2K21 od PGeS. Registrace probíhají již teď na webu ebasketball.cz s tím, že začátek turnaje je nastaven na 10. října. Všechny týmy o pěti hráčích z České republiky budou mít tu možnost poprat se o celkový prize pool 55 000 korun, změřit své síly však budou moci i s evropskými soupeři. Turnaj bude totiž obsahovat dvě oddělené části, Česko a Evropu. Vítězové obou částí se pak utkají proti sobě v grand finále o celkové vítězství v turnaji.

„Turnaj nese podtitul TEAM UP, což by se dalo přeložit jako "TÝMUJ". Víme, že hráči NBA 2K hrají převážně 1v1. Našim cílem je podpořit vznik týmů a hraní ve formátu 5v5 tak, jak se hraje v USA nebo jak probíhají první zápasy reprezentaci pod vedením FIBA,“ vysvětluje manažerka projektu z PGeS, Andrea Kadlecová.

Turnaj začne skupinovou částí, kde se utká každý s každým na jedno vítězství. Šance bude tedy pro každého velmi vysoká. Po postupu ze skupinové části čeká vítězné týmy play-off, kde se systém změní, tentokrát se totiž bude hrát na vítězství dvě (BO3). Poslední částí turnaje je grand finále, které by se mělo odehrát 17. října.

Turnaj spolu s prize poolem ale přináší i další věc, bude totiž sloužit jako skauting pro regulérní českou reprezentaci, kterou PGeS společně s Českou basketbalovou federací založí během letošního podzimu. Bude tedy dostatek času, aby se vybraný tým mohl již příští rok pustit do mezinárodních turnajů pod vedením FIBA. Pro PGeS je tento turnaj pouhým začátkem, v plánu na další rok mají spuštění ligy a další dva větší turnaje (samozřejmě v NBA 2K22).

„Už dlouho jsme situaci kolem esportu monitorovali. Vnímáme, že je to konkurenční výhody basketbalu, který má společně s fotbalem a hokejem celosvětově rozšířenou hru v podobě NBA 2K. Jsme rádi za nabídku spolupráce s PGeS, protože nám otevírá dveře k další cílové skupině, kterou bychom rádi přizvali do naši basketbalové rodiny,“ podotýká marketingový ředitel České basketbalové federace, Martin Peterka.

Při samotné hře budou hráči proti sobě hrát online, přičemž každý bude ovládat pouze svého avatara. Podmínkou pro účast na turnaji je pro každého hráče či hráčku minimální věková hranice 16 let. Teď už je to jen na tobě, sežeň čtyři kamarády, zaregistruj svůj tým na stránkách a 10. října můžete ukázat, že máte na to být nejlepším týmem ve hře NBA 2K21 v Evropě!

Zdroj: ebasketball.cz

Poslední aktuality