České duo vyhrává evropskou LOL ligu!

11.4.2021

Jarní část evropské League of Legends ligy je u konce! Do finálových bojů se s týdnovým předstihem projobovala smečka "šílených lvů", kteří ve finále horní části play off porazili legendární G2 Esports. V nedělním BO5 grandfinále pak přehráli největší rivaly z týmu Rogue 3:2 a poprvé v historii si tato organizace připisuje vítězství v nejlepší a nejprestižnější evropské League of Legends lize. 

MAD Lions už přes dva roky sází na výkony dvou nejlepších českých hráčů Marka "Humanoid" Brázdy a Matyáše "Carzzy" Orsága. Právě toto duo pomohlo a zavelelo za obratem z 0:2 na 3:2, díky čemuž se španělská organizace dostala na svůj esportový vrchol. V roce 2020 se ML dostali do semifinále jarní části, kde ovšem podlehli G2 a nakonec brali "jen" 3 místo. V letním splitu si lehce pohoršili a skončili čtvrtí. Na svých prvních Worlds se týmu příliš nedařilo a skončil na skupině na děleném 19. místě. Pak už jen následovalo 3. místo v základní části letošního jarního splitu a nakonec i celkové vítězství.

May be an image of 1 person

Marek Brázda odehrál za tým již bezmála 90 utkání (ještě pod taktovkou Splyce), Matyáš Orság pak 54. MAD LIONS získávají kromě 80 000€ i slot na Mid Season Invitational turnaji, kam se sjede světová špička League of Legends turnajů. Záznam finále si můžete pustit i s českým komentářem na Hitpoint.cz Twitch kanále.

Poslední aktuality