Czech Saber - Esport Beat Saber realitou?

23.5.2021

Czech Saber je nezisková organizace, která zaštituje neustále se rozrůstající komunitu hráčů VR hry od českého studia Beat Games. Stará se o rozvoj a propagaci Beat Saberu a pořádá také soutěže. Nyní chystá turnaj, jehož živé finále se odehraje již v červnu.

První herní turnaj proběhne sice v online prostředí, nicméně finále se bude konat ve VR PLAY Parku v Praze na Václavském náměstí. Pro turnaj vybírá mapy tým spolupracovníků pouze z nelicencovaných písní, pro které jsou vytvořeny mapy pro maximální turnajový požitek. Obtížnost těchto map je závislá na průměrné výkonnosti všech hráčů a zároveň se obtížnost zvyšuje postupem v turnaji. Tudíž do kvalifikací a skupinové části jsou zařazeny pomalejší skladby, kdežto do semifinále a finále jsou vybrány obtížnější mapy, které určí vítěze.

Czech Saber

Na webových stánkách czechsaber.cz i na jejich Discordu se zhruba měsíc dopředu před zahájením turnaje objeví informace o budoucím turnaji. Momentálně probíhá turnaj CST S1. Grand Finále CST S1 se odehraje ve VR Play Parku na pražském Václavském náměstí ve dnech 18. a 19. června, vždy od 16 do 22 hod. „Jsme příkladem toho, že je tato hra opravdu pro každého. Beat Saber se jako jedna z mála her může pyšnit tím, že je z velké části pohybová a to umocňuje její atraktivitu. Komunita okolo této hry se rozrůstá v průběhu dvou let. Naší hlavní snahou od počátku bylo vytvořit základnu aktivních hráčů. Výsledkem toho jsou naše dva proběhlé turnaje a třetí probíhající," prozradil Jan Mach, spoluzakladel Czech Saber. "Esport jako takový se v dnešní době prosazuje mílovými kroky a virtuální realita je zatím stále ještě na počátku. Získat si oblibu u diváků, potažmo u potenciálních hráčů, by byl nelehký úkol nebýt lidí okolo nás, kteří nás podporují a fandí celému projektu,“ dodal.

Zdroj: PLAYzone.cz

Poslední aktuality