Eclot se spojuje s Dynamem Pardubice

24.5.2021

Česká esportová scéna vítá další plně profesionální organizaci. Je jí tým Dynamo Eclot, který získal nového hlavního investora v miliardáři Petru Dědkovi. Úzce spolupracovat bude také s hokejovým týmem Dynamo Pardubice, jehož je Dědek většinovým akcionářem. Dynamo Eclot chce být i nadále v nejužší české esportové špice s cílem prosadit se také na zahraniční scéně.

V trendu poslední doby vzniká další výrazný hráč na české esportové scéně. Pardubické Dynamo vstoupilo do světa esportu už v roce 2019 a letos se stalo vítězem Enyaq Hockey League ve hře NHL. S ohledem na nejvyšší možné ambice i v dalších hrách se rozhodlo spojit se zavedenou značkou ve světě esportu.

„Propojování sportovních klubů s esportem je aktuální po celém světě. Sport reálný a virtuální je jedno velké téma, vzájemně se ovlivňují. Roste odvětví, jehož součástí jsou globální týmy a značka Dynama bude mezi nimi. Spojili jsme se s Eclotem, který patří dlouhodobě k nejlepším esportovým týmům v Česku a na Slovensku. Dynamo Eclot míří ještě výš,“ říká Petr Dědek jr.

Eclot patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější české esportové týmy, pro kompletní profesionalizaci ale potřeboval najít silného investora a kvalitní zázemí. Díky tomuto spojení chce aspirovat na nejvyšší příčky nejen na domácí scéně, ale díky globální podobě esportu i na mezinárodní úrovni.

„Vedle sportovních cílů nám jde také o systematický rozvoj talentovaných hráčů, jejich osobní vývoj a komplexní přípravu pro reálný život. Kromě toho chceme i nadále rozšiřovat pozitivní povědomí o esportu v české společnosti,“ říká CEO týmu Dynamo Eclot Martin Novotný.

 

Zdroj: Tisková zpráva

Poslední aktuality