Enterprise vyhrávají desátou sezónu Tipsport COOL ligy

28.9.2021

Herní tým Enterprise zažívá neobvyklě vydařený podzim. V rámci nejprestižnější česko-slovenské ligy dokráčeli až na vrchol, když ve vypjaté bitvě s konkurenty z Entropiq Prague vyhráli 3:1 na zápasy.

Následuje text Štěpána Zvolánka.

Grand finále začalo pěkně zostra, oba týmy byli obrovsky motivovaní na získání cenné trofeje. I proto se první mapa Inferno vyvíjela ve vyrovnané rovině, ke konci první půle ale zabrali trochu více Entropiq Prague, kteří za devět útočných bodů určitě mohli být spokojeni. Ale ani v druhé polovině se žádný z týmů nijak více neutrhl, k vidění tak stále bylo plno pěkných a napínavých momentů. Že se něco změní jsme poznali až v úplném finiši. ENTERPRISE, v jejichž útrobách dnes skvěle střílel MATYS, za stavu 13:14 dokázali dvakrát za sebou dobře obsadit B, EIQ kvůli tomu neměli v posledním kole dobré peníze a hráči z červenobílých barev tak brali vítězství 16:14.

Nuke, jakožto volba EIQ, už ale přinesla jinou podívanou. Právě leckr a spol. totiž prokázali sílu své volby a po ztraceném prvním kole nastolili za teroristy jasnou diktaturu. Dokázali získávat důležitá kola proti plným nákupům, a když do toho navíc přičteme precizního MoriiSka, měli jsme tu jejich vedení 11:4. Jenže ENTERPRISE zvládli svůj útok též bravurně a brzy se ke svému soupeři značně přiblížili. A když najednou vedli 13:12, comeback a match-point byl na spadnutí. Avšak Entropiq Prague zachránil leckr společně s MoriiSkovou agresí a mapa šla do spár zelených barev zase těsně 16:14.

Kompletní statistiky naleznete na tomto odkazu

O tom, kdo se značně přiblíží k prvenství, se rozhodlo na Overpassu. Na něm bylo znát, proč si ho ENTERPRISE vybrali, poněvadž jejich teroristická strana skončila v poměru 9:6, avšak mohlo to být ještě více. Entropiq Prague ale nechtěli vydechnout naposled, jenže 1v2 clutch mangusse, na kterého ve stejné situaci v kole poté navázal forsyy, je poslal do kolen. ENTERPRISE brali vítězství 16:11 a byli jednou mapou od titulu!

Na Dust II to už bylo opravdu "na krev". Entropiq Prague byli ve velkém psychickém nátlaku, poněvadž prohra znamenala konec, ENTERPRISE naopak sérii chtěli utnout a zamezit poslední mapě. Začátek byl vyrovnaný, těsná první polovina 8:7 pro ENTERPRISE byla pro oba celky určitě dobrým zadostiučiněním. V další části to ale lépe sedlo právě EP jako útočníkům, kteří si za malou chvíli vypracovali vedení 11:8. A právě od této chvíle přidali na obrátkách ještě více. 12:8, 13:8, 14:8, a po trocho překvapivém šetření peněz Entropiq Prague dokonce 15:8. Česká dvojka tak měla hned sedm match-pointů, z nichž využili hned druhý, celkově po výsledku 16:9 finále opanovali v poměru 3:1 a stávají se tak králi desáté sezóny 1. Tipsport COOL ligy! Kromě 100 tisícové odměny navíc získávají i přímý postup na samotný V4 Future Sports Festival a samozřejmě MČR. 

Poslední aktuality