ESL a FACEIT prodány za 32,5 miliardy

25.1.2022

ESL Gaming a FACEIT se spojují do nové značky ESL FACEIT Group. Tu vytvoří společnost Savvy Gaming Group (SGG), která převezme obě značky od společnosti MTG. Transakce podléhá schválení regulačními orgány a očekává se, že bude uzavřena ve 2. čtvrtletí 2022. Hodnota transakce dosáhla 1,5 miliardy dolarů, tedy 32,5 miliardy korun.

ESL a FACEIT si ponechají své vedoucí týmy i v nové skupině, která ale bude mít novou strukturu. Tu povedou Craiga Levine a Niccolo Maisto (oba ve funkci co-CEO). Ralf Reichert, spoluzakladatel ESL, se přesune do neoperativní role výkonného předsedy a bude podporovat vedoucí tým ESL FACEIT.

 

Generální ředitel ESL Craig Levine říká: „Naše poslání zůstává nezměněno: vytvořit svět, kde každý může být někým. Naše fúze s FACEIT spolu s podporou SGG nám poskytne více know-how, schopností a zdrojů než kdy předtím, abychom tuto vizi naplnili.“

 

 „V minulých letech měly ESL a FACEIT významný pozitivní dopad na růst odvětví esportů a přinášely hráčům, týmům, vydavatelům a vývojářům mnoho možností. Spojením těchto schopností s podporou SGG směřujeme k vývoji robustnější platformy, která lépe podpoří budoucnost celého konkurenčního herního ekosystému a udržitelným způsobem vytvoří větší hodnotu pro všechny jeho zúčastněné strany,“ popisuje generální ředitel FACEIT Niccolo Maisto.

 

ESL FACEIT Group bude vlastněna Savvy Gaming Group (SGG). SGG je plně ve vlastnictví PIF, saúdskoarabského suverénního investičního fondu, a byl založen v roce 2021, aby pomohl řídit dlouhodobý růst a rozvoj globálního herního průmyslu.

Zdroj: Tisková zpráva ESL

Poslední aktuality