ESL Gaming uzavírá partnerství s PLAYzone

12.8.2021

Největší esportová společnost na světě rozšiřuje svoje aktivity v České republice a na Slovensku. Nově uzavírá partnerství pro roky 2021 a 2022 s českým esportovým lídrem, agenturou PLAYzone, která je součástí skupiny Prima. V rámci partnerství získává PLAYzone exkluzivní práva na vysílání prestižních mezinárodní soutěží, které ESL pořádá. Hned od 16. srpna se mohou fanoušci hry Counter-Strike: Global Offensive těšit na první zápasy 14. sezóny ESL Pro League, kde se mezi naprostou světovou elitou představí tuzemská jednička SINNERS a zahraniční sekce české organizace Entropiq. Zároveň se soutěže pořádané oběma společnostmi propojují.

 

Německá společnost ESL (dříve známá jako Electronic Sports League) působí na trhu od roku 2000, její kořeny však sahají až do roku 1994. Za tu dobu se stala největší světovou organizací v oblasti elektronických sportů. Její soutěže navštíví každoročně statisíce fanoušků a další miliony je sledují u obrazovek. Mezi ty nejznámější patří Intel® Extreme Masters, festivaly DreamHack, série ESL One či liga ESL Pro League. Všechny tyto prestižní soutěže jsou nyní českým divákům i hráčům mnohem blíž.

 

„S tím, jak české týmy jako SINNERS stoupají světovým žebříčkem, velmi rychle se zvyšuje i popularita esportu v Česku a na Slovensku. Jsme rádi, že můžeme spojit své síly se skutečným esportovým lídrem, jakým PLAYzone je,“ říká Frank Uddo, Senior Vice President Global Media ve společnosti ESL Gaming, a dodává: „Je skvělé, že díky tomuto partnerství nejenom rozšiřujeme svou působnost, ale zároveň i nabízíme našim místním fanouškům nejlepší možnost, jak fandit svým favoritům, a užívat si tak turnaje naplno.“

 

Český esport vstupuje na světová pódia

V rámci nového partnerství pro roky 2021 a 2022 získává agentura PLAYzone exkluzivní vysílací práva pro Česko a Slovensko na celkem jedenáct soutěží pořádaných pod hlavičkou ESL. Mezi ně patří například Intel® Extreme Masters v Katowicích, kam za normálních okolností přijíždí okolo 170 000 diváků z celého světa. Fanoušci nejlepšího esportu ale na české vysílání nejprestižnějších soutěží nemusejí čekat dlouho. Už 16. srpna startuje 14. sezóna ESL Pro League, ve které se představí liberecký tým SINNERS. Svého zástupce mezi světovou elitou bude mít i česká organizace Entropiq. Všechny jejich zápasy budou vysílány na Twitch kanále PLAYzone, Facebooku COOL Esport i Prima COOL a v HbbTV aplikaci na všech stanicích Prima.

 

Nové partnerství znamená také důležitý milník pro české a slovenské týmy. Ze soutěží pořádaných agenturou PLAYzone se nově budou moci nejúspěšnější celky probojovat do turnaje ESL Nationals Championship. Z něj se může tým probojovat až mezi nejužší světovou elitu, a pravidelně tak hrát o desítky milionů korun.

 

„Agentura PLAYzone dlouhodobě formuje lokální esportový trh, a právě úzká spolupráce a integrace s globálními lídry patří k základním pilířům naší strategie, která nás i celý trh posouvá na vyšší úroveň. Přímé propojení s největším esportovým organizátorem světa umožňuje českým týmům pravidelně měřit své síly s těmi nejlepšími, a získávat tak cenné zkušenosti. Zároveň můžeme vtáhnout diváky i do nejprestižnějších soutěží světa,“ vysvětluje Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone.

 

Konkrétní finanční podmínky exkluzivního partnerství se rozhodly obě strany nezveřejnit

 

Zdroj: Tisková zpráva PLAYzone

Poslední aktuality