FIFA na festivalu V4

16.11.2021

V4 Future Esport Festival se po roční odmlce způsobené situací okolo Covid-19 vrací. Kromě CS:GO turnaje o 325 000 eur bude simultánně probíhat i turnaj v nedávno vydané hře FIFA 22. Česká asociace esportu byla pořadateli požádána o nominaci dvou hráčů, kteří odcestují do Maďarska a společně se postaví konkurenci v zajímavém formátu 2v2 s dotací 11 000 eur. Každá zúčastněná zěma vysílá na turnaj jednoho zástupce z řad influencerů a jednoho zástupce z řad “profi” hráčů.

Z influencerů padla volba na profesionálního hráče týmu Sparta eSports - Jana “Emericksona” Krupičku, který se může pyšnit největší sledovaností nejen na platformě Twitch, ale zároveň se dá považovat i za jednoho z našich nejlepších hráčů. 

Po pečlivém uvážení jsme jako zástupce profesionálních hráčů zvolili Maria “MarioOosa99” Gumbrešta působícího pod organizací Entropiq. Před uzavřením nominací z naší strany pro něj rozhodly dlouhodobě stabilní výkony. Protože se jedná o jeden z prvních turnajů ve hře FIFA 22, vyhodnotili jsme jeho výsledky v soutěžích ve hře FIFA 21. MarioOoso99 se stal šampionem CZC.cz iSport Ligy, zvítězil na MČSR 2021 i v turnaji Alienware Open Air a v neposlední řadě dokázal v oblíbené víkendové lize dosáhnout skóre 100-0. 

Věříme, že naši zástupci ukážou sílu české FIFA scény a budeme se těšit na jejich zápasy.

Poslední aktuality