Filip Salač proti vám. Do MČR ve hře Gran Turismo se může přihlásit každý

22.6.2020

Po virtuálním automobilovém rally se milovníci rychlých aut dočkají nového mistrovství České republiky. Tentokrát se ale bude soutěžit na digitální silnici. Hráči mají možnost se přihlásit do otevřené kvalifikace ve hře Gran Turismo Sport pro PlayStation4, kterou pořádá Autoklub ČR.

Známý už je kalendář nového šampionátu. Probíhat bude na sedmi oficiálních tratích, mezi nimiž nechybí italská Monza, německý Nürburgring, nebo belgické Spa-Francorchamps proslulé svými rozmary počasí. Hráči si také budou moci vybrat z několika známých vozů jako jsou Ferrari 458 ITALIA GT3, Porsche 911 RSR nebo Mercedes AMG GT3. Každý jezdec se po přihlášení bude snažit kvalifikovat do hlavního závodu.

To se povede pouze 28 nejrychlejším jezdcům, kteří se utkají ve dvou oddělených lobby. Do podzimního finále v sídle Autoklubu ČR v Praze se probojuje 10 nejlepších hráčů z každé lobby. Chybět v obou lobby nebudou ani zástupce tradičního závodního světa, se kterým budou moci hráči poměřit své síly.

„Moc se na nový šampionát těším, bude to adrenalin i zábava, PS4 je moje oblíbená platforma a hra Grand Turismo Sport vypadá skvěle. Uvidíme se na startu kvalifikace, dám do toho všechno,“ uvedl jezdec seriálu MotoGP Filip Salač.

Přihlašovat se mohou zájemci již nyní na stránkách www.czechmotorsport.cz. Komu se podaří postoupit, může si užít 26. června závod na Autodromo Nazionale Monza za volantem Ferrari 458 ITALIA GT3 s výkonem 550 koní. Mistr České republiky pak získá kromě titulu ještě finanční odměnu ve výši 30 000 Kč.

Poslední aktuality