IESF začíná spolupracovat s Asijskou federací elektronických sportů

1.4.2020

Světový esport dosáhl významného mezníku. Dohoda, kterou dne 31. března uzavřela Mezinárodní esportová federace (IESF) a Asijská federace elektronických sportů (AESF), posvětila společný vztah k propagaci a rozvoje elektronických sportů po celém světě, a hlavně pak na asijském kontinentě. Podle tohoto memoranda uznává IESF Asijskou federaci jako jediný spolek, který podporuje a rozvíjí esport odvětví v rámci asijského kontinentu. Naopak AESF uznává mezinárodní federaci jako jedinou, která propaguje esport celosvětově.

„Věřím tomu, že se společně naše dvě federace zaslouží o pozitivní nárůst renomé esportu,“ řekl prezident IESF Colin Webster. „Jsem si jistý, že naše partnerství se zaslouží o silné a dlouhodobé pouto v rámci esport komunity, které nám všem pomůže posunout esport na vyšší úroveň,“ řekl Kenneth Fok, prezident AESF.

IESF je mezinárodní organizace podobná IIHF nebo FIFA. Sdružuje pod sebou přes 60 státních asociací, které společně cílí na propagování esportu jako sportu. Česko je jejím plným členem od roku 2019.

Poslední aktuality