Jaké hry se objeví na mistrovství světa?

17.2.2022

Mezinárodní federace esportu (IESF) odhalila šest herních titulů, které se objeví na mistrovství světa v esportu v roce 2022. Očekává se, že finále na Bali se zúčastní přes 120 národů. Závěrečný turnaj proběhne od 27. listopadu do 9. prosince.

Opět jsou zařazeny tituly CS:GO, Dota 2, Tekken 7 a série eFootballTM, které mohli diváci sledovat v izraelském Ejlatu. Letos ale budou poprvé zařazeny i mobilní tituly PUBG mobile a Mobile Legends: Bang Bang.

 „Zařazení těchto velkolepých šesti herních titulů do mistrovství světa 2022 podporuje naši misi sjednotit, podporovat a propagovat světovou rodinu esportů. Jsme velmi vděční za pokračující spolupráci s vydavateli, za zařazení dvou nových mobilních titulů a za první turnaj CS:GO pro ženy. Společně pracujeme na přístupnější a inkluzivnější komunitě esportů,“ říká generální tajemník IESF Boban Totovski.

Registrace pro národní federace bude otevřena 20. února na nové platformě IESF. Kvalifikační proces bude zahrnovat PC, mobilní a konzolové hry.

„Těšíme se na zahájení kvalifikačního procesu, který poskytne sportovcům z celého světa příležitost zúčastnit se největší mezinárodní esportové soutěže, kde mohou reprezentovat své národy,“ dodal Totovski.

 IESF je sjednocujícím orgánem světového esportu. IESF, založená v roce 2008 devíti státy, se v současnosti skládá z více než 111 členských federací na pěti kontinentech.

Poslední aktuality