Jsme mistři světa ve hře Dota 2

22.11.2021

Česká reprezentace ve hře Dota 2 ovládla světový šampionát v izraelském přístavním městě Eljat. Ve finálovém zápase Češi porazili Švédsko a kromě titulu mistrů světa si odnášejí také finanční odměnu ve výši 10 000 dolarů.

Základem české reprezentace se stala sestava týmu Hippomaniacs, kterou doplnil Arian „Arin“ Ahmadi z celku Young. Češi začali svoji cestu za titulem v západoevropské kvalifikaci, kde neztratili ani jednu hru a do finálové fáze v Izraeli vstupovali jako jedni z hlavních favoritů na zlaté medaile.

V hlavní fázi turnaje postupovali Češi do play-off ze druhého místa ve skupině. Nad jejich síly byla pouze reprezentace Maďarska. Ve vyřazovací fázi už nastala česká jízda. V prvním kole si naši hráči poradili se Švédskem 2:0, zdolali domácí Izrael 2:0 a v semifinálovém souboji porazili Kosovo 2:1. Protože turnaj se hrál systémem dvojité eliminace, změřili Češi v závěru své síly opět se Švédy. A zase to byla jednoznačná záležitost. Po výsledku 2:0 se Češi posadili na světový trůn ve hře Dota 2.

 

Koneční pořadí IESF Mistrovství světa 2021 ve hře Dota 2

  1. Česká republika
  2. Švédsko
  3. Kosovo

Vítězná sestava České republiky

  • Arian „Arin“ Ahmadi (carry)
  • Pavel „Mambos“ Beneš (mid)
  • Marek „Tipek“ Rytíř (offlane)
  • Filip „Filminy“ Komín (support)
  • Petr „Muf“ Fojtík (hard support)

Záznam finálových zápasů najdete ZDE.

 

 

Poslední aktuality