Kdo bude reprezentovat Česko na Mistrovství Evropy?

31.5.2022

Mistrovství světa od Mezinárodní esportové federace letos zamíří na Bali. Turnajů se v této oblíbené dovolenkové destinaci odehraje hned několik a chybět nemůže CS:GO. Česká a slovenská reprezentace by na této akci chybět neměla, ještě předtím je ale potřeba odehrát Mistrovství Evropy, kde se bude bojovat o důležité nasazení. První fáze v CS:GO proběhne o tomto víkendu.

Oradea Arena

Každý člen Mezinárodní esportové federace může na Mistrovství světa vyslat jednoho účastníka týmové soutěže a jednoho jednotlivce pro duelové tituly. Česká asociace esportu zvolila za svoji hlavní hru CS:GO, místenku na Bali si však mohou vybojovat také několikanásobně úspěšní Dotaři, a to skrze kvalifikaci.

Celá reprezentační sezóna začíná Mistrovstvím Evropy, které splňuje dva účely. Národní výběry s jistotou účasti na MS budou hrát o lepší nasazení do turnaje, ostatní se musí porvat o samotnou participaci, právě jako Češi v Dotě 2. Nyní se však zaměříme na CS:GO, jehož kvalifikace odstartuje právě o tomto víkendu.

Manažerem českého výběru byl zvolen Štěpán Mach a přednostně byli vybíráni hráči z týmů Asociace gamingových klubů. Jen o nich to ale nebude, manažer zvolil sedmičlennou sestavu ze čtyř různých týmů. Trojicí hráčů je zastoupena eSuba, základní sestavu doplňují zástupci SINNERS a Entropiq Prague. Kompletní soupisku uzavírají hráči Dynama Eclot, kteří kvůli termínové kolizi nemohou do úvodu naskočit.

Sestava české CS:GO reprezentace:

 Česká republika Dominik „blogg1s“ Janita
 Česká republika Martin „Pechyn“ Pechoušek
 Česká republika Lukáš „Levi“ Bouřa
 Česká republika Michal „leckr“ Kadlíček
 Česká republika Max „SHOCK“ Kvapil
 Česká republika Vít „nbqq“ Pohlot
 Česká republika Martin „Dytor“ Handl

Zapomenout ale nemůžeme ani na slovenskou CS:GO reprezentaci pod taktovkou Michala „KETUBOR“ Csontoše. Také Slováci mají jistou účast na Mistrovství světa, a tak kvalifikace na Mistrovství Evropy a samotné ME bude spíše testováním nových tváří. Největší hvězdy si KETUBOR šetří až přímo na Bali.

Hlavní kostru výběru pro tento víkend tvoří reprezentanti ostravské organizace Cryptova. Trojlístek spoluhráčů z jednoho týmu doplní mladý talent z eSuba Youngsters, který bude chtít následovat cestu Lukáše „sAvana1“ Lintnera. Celý tým pak povede bývalý in-game leader Sampi.Tipsport, jemuž kouč věří.

Sestava slovenské CS:GO reprezentace:

 Slovensko Peter „jaro“ Rauch
 Slovensko Tomáš „zyored“ Cvaniga
 Slovensko Lukáš „luko“ Hrabčík
 Slovensko Tomáš „system“ Zemko
 Slovensko Patrik „PATR7KK“ Staňo

28 účastníků kvalifikace o 15 slotů na LAN finále Mistrovství Evropy je rozděleno do sedmi skupin po čtyřech. Každá skupina se odehraje formátem každý s každým, přičemž dva nejlepší týmy vždy postoupí do rumunské Oradea Areny. Patnáctým účastníkem bude nejlepší ze 3. místa, složení turnaje doplní vítěz domácích Superbattles. Mistrovství Evropy s prize poolem 25 tisíc dolarů proběhne 5. až 10. července.

Kvalifikační skupiny jsou rozděleny do tří hracích dnů. Českého nároďáku se bude týkat hned ta první, která se odehraje již tuto sobotu 4. června. Soupeři týmu Štěpána Macha budou výběry Maďarska, Nizozemska a Severní Makedonie. Při kvalitě české sestavy věříme, že by postup utéct reprezentantům neměl.

Slovensko se do evropské kvalifikace zapojí o dva dny později. V pondělí 6. června vyzve Slovensko soupeře ze Španělska, Walesu a Turecka. Pro experimentální výběr zkušeného kouče KETUBORa půjde o dobrou ukázku kvality nových svěřenců. Záležet ale bude hodně i na tom, koho soupeři vyšlou do akce.

 

Převzato z PLAYzone.cz, autor článku: Přemek „huhy“ Malina

Poslední aktuality