Mezinárodní esportová federace má nové vedení. Češi plnými členy

17.12.2019

V rámci třídenního turnaje IeSF World Championship 2019 se uskutečnil sjezd nejvyššího vedení Mezinárodní esportové federace (IESF), kde také proběhlo hlasování o tom, zda získá Česká republika nejvyšší možný status plného člena. Pro návrh se nakonec vyslovila drtivá většina hlasujících zemí a po výsledku 31 pro a 2 se zdržují se český esport může dále rozvíjet i ve světovém měřítku.

„Díky tomuto rozhodnutí bude moci Česko nejenom hlasovat o aktivitách Mezinárodní esportové federace, ale zároveň budeme mít možnost kandidovat do rozhodujících orgánů a případně také podat žádost o organizaci oficiálního mezinárodního turnaje. Je to velmi důležitý krok k tomu, abychom mohli posunout profesionální hraní v Česku na další úroveň,“ říká Jiří Pacovský, místopředseda České asociace esportu.

Hlavním bodem programu bylo zvolení nového předsednictva. Jeho mandát je účinný s okamžitou platností až do roku 2022. V novém složení jsou zastoupeny čtyři kontinenty (Amerika, Evropa, Asie a Afrika). Předsedou byl znovuzvolen Colin Webster, který funkci vykonává již od roku 2013. Svoji kariéru začal už v roce 1985 ve sportovní organizaci Mind Sports South Africa a vždy působil jako její předseda.

Nové složení předsednictva IESF:
- Předseda: Colin Webster (Jižní Afrika)
- Místopředseda: Vlad Marinescu (USA)
- Člen: Jeho výsost šejk Sultan bin Khalifa Al-Nahyan (Spojené arabské emiráty)
- Člen: Young Man Kim (Jižní Korea)
- Člen: Ido Brosh (Izrael)
- Člen: Boban Totovski (Severní Makedonie)

„Nové předsednictvo má ve svých řadách lídry, kteří mají v oboru bohaté zkušenosti. Jeho výsost šejk Sultan bin Khalifa Al-Nahyan byl již popáté zvolen předsedou Asijské sportovní federace, Vlad Marinescu je bývalým ředitelem globální organizace GAISF (dříve známou jako SportAccord) a bývá považován za otce esportu a musím vyzdvihnout i expertízu Young Man Kima,“ říká Colin Webster, předseda IESF.

Poslední aktuality