Mezinárodní esportová federace vytvoří Světovou super ligu

26.6.2020

Mezinárodní esportová federace (IESF) oznámila plán spustit Světovou super ligu (World Super League, WSL). Vedle každoročního mistrovství světa v esportech se bude jednat o další velkou akci pod hlavičkou IESF.

Na základě podpisu memoranda o porozumění bude novou ligu hostovat společnost Technoblood, která zároveň bude koordinovat aktivity s členskými národními asociacemi IESF, tedy i s Českou asociací esportu. Mezinárodní esportová federace pak bude poskytovat lize podporu právě prostřednictvím svých členů. Technoblood je společnost s bohatými zkušenostmi, která patří mezi průkopníky esportu a v minulosti pořádala například World Cyber Games 2002.

WSL bude poprvé spuštěna v roce 2021 a bude fungovat jako turnaj i festival, kde budou soutěžit hráči z celého světa. A systém postupu? Každá zúčastněná země vybere své nejoblíbenější esportové tituly. V ní pak uspořádá ligu a ti s nejlepšími výsledky postoupí do WSL. WSL následně vybere z národních lig ty nejlepší hráče. Vybraní soutěžící se nakonec utkají ve finálovém turnaji národních týmů. IESF dle svých slov spouští novou Světovou super ligu, aby vytvořila užší propojení světových a národních lig.

Zdroj: International Esports Federation / https://ie-sf.org/news/4623

Poslední aktuality