Petr Žalud legendou českého esportu

14.1.2019

Novou tváří NVIDIA Síně slávy česko-slovenského esportu se stal v listopadu oblíbený streamer Petr "CzechCloud" Žalud.

Energetická osoba, která vysílá na platformě Twitch již několik let, byla u samotného začátku Heartstone esportu. Už od beta verze této karetní hry nás provázel několikahodinovými přenosy, kdy se snažil uvést hru nejen začátečníkům, ale také poukázat na profesionální herní tipy a triky.

Jako jeden z prvních česko-slovenských streamerů od svého počátku streamoval převážně hru Hearthstone a právě u ní zůstal až do dnešních dní. I přes své prvotní kroky na poli profesionálníhjo hraní, zaujal především jako skvělý komentátor a analytik samotné hry. Za dobu polo-profesionálního hraní získal jediný významný titul a to když si odnesl pohár v roce 2014 z LanCraftu. Dres eSuby nosil vždy s hrdostí a i dnes se hlásí ke své klubové příslušnosti, jako honorovaná legenda klubu.

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing

Nejvýznamnější pozici pak stvrdil v roce 2017, kdy se společně se třemi českými spoluhráči dostali až do finále prvního turnaje Hearthstone Global Games. V tomto mezinárodním šampionátu prokázal on i reprezentační výběr svou sílu a dokráčel si ve finále proti Ukrajině pro první místo.

Do Síně slávy byl Petr vybrán za podpory společnosti NVIDIA, která podporuje českou a slovenskou herní scénu několika desítkami herních projektů. Vůbec prvním hráčem do Síně slávy byl uveden slovenský streamer Ivan "Dev1" Lazarov a jako druhý Mistr světa a legenda hry TrackManie Erik "hakkiJr" Leštach.

Petrovi za jeho úspěchy gratulujeme a těšíme se na další dny, kdy bude rozdávat radost nejen svým fanouškům.

Poslední aktuality