Red Bull Ultimátním hráčem se potřetí stává Škuty

5.4.2021

O víkendu vyvrcholila dlouhodobá herní aktivita české pobočky oblíbeného nápojového giganta Red Bull. Ultimátním hráčem se stal již potřetí Jiří "Škuty" Škuthan, který do finále došel díky skvěle zvládnutým turnajům ve hrách League of Legends a CS:GO. 

Jiří 'Škuty' Škuthan se stal králem RBUH v letech 2015 a 2016, když ve finále udolal Jiřího 'oKKo' Trojana a o rok později Daniela 'seniks' Ručku. Zatímco tito dva poražení finalisté jsou známými jmény světa esportu, Škuty na scéně prorazil až právě díky soutěži všestrannosti. Ta se loni po několikaleté odmlce vrátila do akce, zvolený formát ale Škutymu neseděl a titul po součtu kvalifikací všech her pro sebe uzmul Vattanen. Stupně vítězů potvrdily, že spousta jmen se meziročně v RBUH opakuje, další medaile loni získali AntiByte a opět Seniks.

Letošními podporovanými tituly byly FIFA 21, Clash Royale, Bike Unchained 2, League of Legends a Counter-Strike: Global Offensive, finálové klání začalo právě turnaji ve všech těchto hrách. Škuty zde ukázal, že je opravdu ve formě, a ve všech pěti titulech se umístil v horní polovině tabulky. V grandfinále jej v součtu her doplnil Matúš 'Muttenzi' Mačinga, mimo jiné CS:GO hráč organizace NecroRaisers. Od vrcholu turnaje se čekal nelítostný souboj, ten ale nepřišel. Škuty vstoupil do grandfinále výhrou Bike Unchained 2 a Clash Royale, vše poté zakončil ve FIFĚ 21. LoLko ani CS:GO už tak nemusely přijít ani na řadu, král Škuty se suverénně vrací na trůn!

Poslední aktuality