Rozšiřujeme své řady o Asociaci gamingových klubů

24.6.2020

Asociace gamingových klubů (AGK), která zastupuje české esportové kluby oficiálně vstupuje do České asociace esportu (ČAE). AGK bude v nové struktuře zastupovat jejich zájmy a vytvářet vhodné podmínky pro jejich rozvoj. Zároveň se bude podílet na nových projektech, mezi které patří například iniciativa Zdravý hráč. V neposlední řadě také připraví podmínky pro vznik asociace hráčů. Předseda AGK Karel Potužník se zároveň stává místopředsedou ČAE s mandátem do konce prvního funkčního období předsednictva.

Asociace gamingových klubů už od roku 2017 nastavuje základní standardy s cílem zvýšit důvěryhodnost a stabilitu herních klubů, zastupuje je ve vztahu k organizátorům soutěží a pomáhá jim rozvíjet se v oblastech jako je finanční management či orientace v právním prostředí. Nově oznámený vstup do České asociace esportu umožní AGK užší spolupráci napříč všemi subjekty esportu.

„Pro další rozvoj českých herních klubů je nezbytné, aby byly přímo v centru dění. Proto je náš vstup do České asociace esportu logickým krokem. Tím ale naše práce nekončí, naopak by se dalo říct, že v mnohém jsme teprve na začátku. Věřím, že pro budoucí rozvoj českého esportu je klíčová jednota a vzájemné porozumění všech zúčastněných stran. Jsem tedy rád, že můžeme společně pracovat v rámci širšího týmu,“ říká Karel Potužník, předseda Asociace gamingových klubů a nový místopředseda České asociace esportu.

 

Projekty pro rok 2020

Nově rozšířená Česká asociace esportu chystá v letošním roce hned několik konkrétních projektů, kterými podpoří další rozvoj soutěžního hraní videoher.

 „Esport už není pouhou komunitní zábavou, ale v současnosti má celospolečenský přesah. Proto musíme přinášet nová témata a celé naše odvětví i nadále profesionalizovat. Díky spojení s Asociací gamingových klubů můžeme úzce pracovat na nových projektech s respektovanými lidmi našeho oboru. Již od založení České asociace esportu prosazujeme myšlenku, že tři klíčové pilíře fungování tohoto ekosystému tvoří organizátoři, herní kluby a hráči. Vstup AGK vnímám jako zásadní posun k tomu, aby každý pilíř měl své silné zastoupení,“ vysvětluje Lukáš Pleskot, předseda České asociace esportu.

K hlavním plánovaným projektům ČAE pro rok 2020 patří:

 

  • Iniciativa Zdravý hráč: Projekt se zaměřuje zejména na zvýšení pohybu hráčů. V rámci svých aktivit bude ČAE spolupracovat s odborníky a otevírat téma správných návyků. Cílem iniciativy je předcházet možným zdravotním komplikacím špičkových i běžných hráčů spojených s hraním počítačových, mobilních či konzolových her a umožnit jim bez starostí věnovat se svému koníčku.

 

  • Vznik Asociace hráčů: Jedním z klíčových bodů spolupráce ČAE a AGK je dohoda o vzniku Asociace hráčů. Na základě memoranda podepsaného oběma stranami vznikne tato nová struktura v rámci ČAE nejpozději do konce letošního roku.

 

  • Příprava české reprezentace na MS: ČAE jako plný člen Mezinárodní esportové federace připraví českou reprezentaci na Mistrovství světa (IESF Esports World Championship). V současnosti jsou potvrzenými tituly Dota 2, eFootball PES 2020 a Tekken 7. Český výběr si v loňském roce vedl velmi dobře a skončil v první zmíněné hře těsně před branami semifinále.

Poslední aktuality