Samsung MČR v mobilních hrách zná vítěze

18.11.2020

Pátý ročník Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách korunoval své šampiony. Ve hře Brawls Stars uspěl favorizovaný tým Sampi.Tipsport. V karetním titulu Hearthstone naopak diváci viděli jedno překvapení za druhým a žádný hráč si před svým zápasem nemohl být jistý, jak série dopadne. Nejlepším stratégem karetní hry se nakonec stal Petr Balcar známý pod přezdívkou En1gma z týmu Entropiq. Kromě titulů z nejprestižnějšího českého turnaje zaměřeného na mobilní esport si hráči odnesli odměny v hodnotě 133 000 korun.

Je rozhodnuto. Nejlepším českým celkem hry Brawl Stars se stává Sampi.Tipsport. Jeho cesta začala ve skupině A, kde narazil na Tým GLORE, Sazka.Brute a Online Vision Gaming. Papírové předpoklady se naplnily a budoucí mistři postoupili rovnou do semifinále, které jim bylo odměnou za vítězství ve skupině A. V něm pak narazili na zástupce ambiciózní organizace ENTERPRISE esports, která chtěla své soupeře překvapit. Nepodařilo se. Sampi.Tipsport zápas ovládli jednoznačným poměrem 3:0. Finále nabídlo opravdu nejlepší souboj celého turnaje. Hra se přelévala ze strany na stranu. Nakonec ale CZC.eSuba tahala za kratší konec, a proto se ze zaslouženého titulu mistrů České republiky radovali suveréni sezóny, reprezentanti Sampi.Tipsport po těsném výsledku 3:2 na módy.

Karetní titul Hearthstone patří ke stálicím Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách. Nicméně ještě nikdy se žádnému hráči nepodařilo získat druhý titul. A prokletí trvá dál. Nejlepší kombinaci strategie, přípravy a štěstí ukázal Petr Balcar alias En1gma z týmu Entropiq, který stále patří mezi novější tváře české scény. Jemu se ve finále musel poklonit jeden ze zkušených hráčů – M1lan hájící barvy Eclot Gaming. Pro něj už to byla historicky druhá prohra ve finále českého šampionátu a opět nejtěsnějším možným rozdílem 3:2. Před branami finále pak skončili překvapivě RybkaPipka (Inaequalis) a Myschossy (Gifted Gaming). Oběma přitom chyběla jediná hra od postupu do finále. Hearthstone letos nabídl opravdu zajímavé souboje plné překvapivých výsledků. Největší favorit na titul Jarla nedokázal postoupit ani ze základní skupiny, obhájce titulu Faeli se sice probojoval mezi nejlepších osm, jeho cesta turnajem však po dvou prohrách v této fázi také skončila.

„Gratuluji všem výhercům, kteří předvedli neuvěřitelné výkony a bylo na nich vidět, že titulu ze Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách si velmi cení. Velké poděkování patří divákům. Ti se sice nemohli zúčastnit soubojů na místě, ale jsme rádi, že si i tak našli cestu a sledovali přímé přenosy. Věřím, že si letošní ročník užili a příští rok se budeme moci opět potkat přímo na místě,“ popisuje Tomáš Drahoš, hlavní organizátor Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách.

„Turnaj opět jednoznačně ukázal, že esportové zápasy i na mobilních telefonech dokážou nabídnout souboje plné napětí, odhodlání a emocí. Jsme rádi, že tyto momenty můžeme s hráči a diváky sdílet i my. Právě proto se stal Samsung Galaxy S20 FE oficiálním telefonem šampionátu. A i když jsme kvůli aktuální situaci sledovali či hráli turnaj odděleně, díky technologiím jsme mohli být ve spojení a sdílet zážitky společně,“ říká Tomáš Balík, ředitel divize mobilních zařízení společnosti Samsung.

Samsung Mistrovství České republiky bylo vysíláno na Twitch kanále PLAYzone, na facebookových stránkách televizní stanice Prima COOL a HbbTV televizních stanic Prima.

Turnaj podpořila celá řada významných partnerů, díky kterým se mohla akce uskutečnit. Strategickým partnerem pro tento rok se stal největší světový výrobce mobilních telefonů – Samsung. Generálním partnerem je prodejce elektroniky Datart a hlavním partnerem se stal výrobce síťových prvků TP-LINK.

 

Poslední aktuality