SINNERS ovládli Vodafone MČR v počítačových hrách

25.11.2020

Nejprestižnější český esportový turnaj zná svého šampiona. Osm nejlepších českých celků ve hře Counter-Strike vstoupilo do jubilejního desátého ročníku Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách s nejvyššími ambicemi. Na zlato ale nakonec mohl dosáhnout jen jeden. Vítězi se stali SINNERS, kteří byli hlavním favoritem. Ve finále si poradili se svými soupeři z Entropiq poměrem 3:1 a úspěšně tak zakončují českou esportovou sezónu. I díky tomu si hráči SINNERS odnesou největší porci z celkové finanční dotace 170 000 korun. Finálový duel se navíc stal nejsledovanějším českým esportovým zápasem historie.

Cesta za titulem začala pro tým SINNERS ve skupině B. Z ní spolu s budoucími vítězi postoupil také druhý finalista Entropiq. S turnajem se naopak v základní fázi rozloučily organizace ENTERPRISE esports a Sampi.Tipsport. Ze druhé skupiny se do semifinále probojovali hráči CZC.eSuba a Eclot Gaming, naopak mezi smutné týmy se zařadily Dark Tigers a eEriness MARVO. V prvním zápase play-off na sebe narazili právě SINNERS a CZC.eSuba. Ta dokázala do každého zápasu vstoupit jako uragán, ale nedokázala žádnou mapu zakončit. Finálovou účast si tak po skvělých obratech a výsledku 2:0 zajistil první jmenovaný. Jeho soupeřem se stali hráči z Entropiq, kteří dokázali porazit Eclot Gaming také poměrem 2:0. Finále nabídlo nejlepší bitvu celého mistrovství. SINNERS vůbec poprvé v turnaji ztratili mapu. V tu chvíli již ale vedli 2:0. Entropiq tak pouze snížili. Hned poté ale opět ztratili a z titulu mistrů Česka se radují SINNERS, kteří tak zakončují domácí sezónu, ve které vyhráli vše, co mohli. Kromě finanční odměny si takzvaní hříšníci odnesli unikátní pohár vytvořený k desátému ročníku turnaje, který váží 26 kilogramů.

Cestu SINNERS za titulem v letošním roce sledoval rekordní počet diváků. Závěrečná fáze turnaje ve hře CS:GO letos vygenerovala přes 700 000 zhlédnutí, z toho téměř půl milionu na platformě Twitch. Celkem odvysílal pořadatel PLAYzone přes 57 hodin esportových zápasů v pěti dnech. Vyvrcholení bylo právě finále, které překonalo hranici 210 000 zhlédnutí. Finále se tak stalo nejsledovanějším zápasem v historii českého esportu.

Letošní turnaj byl unikátní díky vysoké úrovně produkce, která nemá v Česku obdoby. Každý rok přicházejí organizátoři agentury PLAYzone s novými inovacemi a nejinak tomu bylo i u jubilejního desátého ročníku. Diváci fandili svým týmům nejenom u obrazovek a monitorů, ale pomocí platformy ZOOM se mohli setkat s ostatními fanoušky svého týmu a stát se součástí živého vysílání. Díky tomu tak alespoň částečně byli součástí největší české esportové akce, která se za normálních okolností koná v rámci brněnského festivalu Life!. Ten každoročně navštěvuje přes 50 000 lidí.

Zdroj: Tisková zpráva PLAYzone

 

 

Poslední aktuality