The International 9 lámal rekordy - vítězný tým si odnesl přes 360 mil. korun

25.8.2019

Každoročně přepisuje The International historické tabulky esportových turnajů s nejvyšší finanční odměnou. Letos si týmy hry Dota 2 odnesly více než 800 milionů korun. Největší část prize poolu připadl OG, který jako první tým v historii dokázal obhájit své vítězství z předchozího ročníku. Celkem si pětice hráčů přišla na více než 360 milionů korun (15,6 milionu amerických dolarů). The International tak dokázal překonat nedávný Světový pohár ve Fortnite, kde bylo rozděleno téměř 688 milionů (30 milionů dolarů).

Turnaj The International, největší událost pro fanoušky hry Dota 2, se letos poprvé konal Číně, kam přijelo celkem 18 týmů. Některé z nich dostaly od pořadatele přímou pozvánku, jiné si musely svoji pozici vybojovat v jedné z regionálních kvalifikací. Přes ni bohužel neprošel jediný český zástupce, tým Hippomaniacs, který skončil v evropské kvalifikaci těsně pod vrcholem. Týmy, které ale měly to štěstí a na turnaj se dostaly, se rozdělily do dvou skupin po devíti. Poslední v každé z nich vypadl, a nedostal se tak do hlavní fáze. Ta proběhla v šanghajské Mercedes-Benz Areně systémem dvojité eliminace. V ní dokázal tým OG porazit všechny své soupeře a po suverénním ovládnutí skupiny si došel pro vítězství i v grand finále. Zde poměrem 3:1 na zápasy zdolal zástupce organizace Liquid, která patří mezi nejhodnotnější esportové značky. Všichni hráči týmu OG tak díky výhře obsadili prvních pět míst v historickém žebříčku hráčů s nejvyššími výdělky z turnajů. Těm aktuálně vévodí kapitán týmu Johan „N0tail“ Sundstein, který už dokázal ve své kariéře získat přes 162 milionů korun (6,8 milionu dolarů).

The International 9 dosáhl i dalších milníků. V jeden okamžik sledovalo finále turnaje téměř dva miliony diváků, což představuje výrazný nárůst oproti loňskému roku (1,97 milionu v roce 2019 vs. 1,21 milionu v roce 2018). Do těchto statistik se však nezapočítává sledovanost v Číně, kde dosahuje několikanásobně vyšších čísel. V součtu pak diváci se západních zemí sledovali přímý přenos déle než 46 milionů hodin.

V příštím roce se jubilejní desátý The International přestěhuje do Evropy, kde se konal i první ročník. Tentokrát se organizace ujme švédský Stockholm.
 

Poslední aktuality