Turnaj ESPORTOVNIA ovládli polští LODIS

5.10.2022

V neděli 2. října se uskutečnilo finále turnaje ESPORTOVNIA. Tento projekt má za cíl zlepšit přeshraniční vztahy pomocí esportu. Díky naší spolupráci s Polskou esportovou asociací měli hráči možnost změřit síly.

 

Česká část turnaje byla rozdělena do dvou otevřených a jedné uzavřené kvalifikace, ze které dva nejlepší celky postoupily do závěrečné fáze. Z té první se nejvíce dařilo celkům IMPERISHABLE CLAN a Ironic Outlaws, z druhé kvalifikace je pak doplnily celky Leniency a Unpredictable.

 

V uzavřené části přešly souboje do formátu BO3, jako první se představily týmy IMPERISHABLE Clan a Unpredictable. První jmenovaný na mapách Dust2 a Ancient jasně dominoval a kvalifikoval se do finále.  O poznání vyrovnanější souboj panoval v druhém semifinálovém zápase, Inferno šlo do prodloužení. Leniency se podařilo získat cenný bod, na druhé mapě Ironic Outlaws nechtěli dát nic nadarmo, nakonec však podlehli 12-16 a s turnajem se loučili.

 

Mezi IMPERISHABLE CLAN a Leniency se rozhodovalo o tom, který tým půjde do zápasu o 3. místo, a kdo pak poputuje do finálového souboje proti polskému šampionovi. Hned od začátku jsme byli svědky vyrovnaného souboje, mapa Vertigo šla do prodloužení, bod však nakonec bral celek Leniency. I na Infernu bylo k vidění 30 kol, v poměru 16-14 kraloval opět Leniency.

 

IMPERISHABLE Clan se tak musel smířit se soubojem o 3. místo. V něm vyzval celek DOM TOWAROWY, ten začal lépe, jelikož svůj map pick Ancient dokázal uzavřít za stavu 16-10.  Druhá mapa byla o poznání vyrovnanější, na Infernu však IMP padli 14-16 a loučili se tak na bramborové pozici.

 

Ve finále se pak představily celky Leniency a LODIS. Hned první mapa naznačila, že Ancient je pro polské celky domácí mapa. LODIS  zdecimoval Leniency a odnesl si poměrně hladkou výhru 16-2. Leniency se na druhé mapě povedlo vrátit do série, dlouho to vypadalo, že svůj map pick Inferna promění ve svůj prospěch. Hráči LODIS se ale nenechali překvapit a odnesl si výhru 16-14, celkově v sérii 2:0 a stali se šampionem ESPORTOVNIA.

 

Výsledky turnaje ESPORTOVNIA:

1. místo -  LODIS

2. místo - Leniency

3. místo - Polsko DOM TOWAROWY

4. místo  -  IMPERISHABLE CLAN

 

Článek převzat z PLAYzone.cz

Poslední aktuality