Vladimír Šmicer investuje do týmu Entropiq

24.6.2020

Bývalý fotbalový reprezentant Vladimír Šmicer vstoupil do světa esportu. Sedmačtyřicetiletý vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem a někdejší hráč pražské Slavie se stal investorem a mentorem týmu Entropiq, v jehož barvách působí aktuálně třetí nejlepší Čech ve světovém žebříčku hry FIFA 20 Štěpán Sobocki přezdívaný RIIJK. Do esportu vstoupil i Šmicrův šestnáctiletý syn Jiří, který bude součástí akademie.

"Když vidím, kolik mladých lidí to hraje, kolik se v tom začíná točit peněz, tak v tom vidím velkou budoucnost a příležitost, osobní i byznysovou. Popularita gamingu stoupá a jsem přesvědčený, že esport v sobě má ohromný potenciál. Láká mě být toho součástí. Věřím, že se dostaneme do světa a budeme i tam patřit mezi nejlepší," řekl Šmicer na tiskové konferenci v Praze.

"Řekl bych, že esportu trochu pomohl i koronavirus. Když byli lidé doma, gaming šel obrovsky nahoru. Viděl jsem, kde je opravdový potenciál. Esport má velkou šanci se jednou dostat na olympijské hry," míní vicemistr Evropy z roku 1996.

K virtuálním hrám měl vždy blízko, i když přiznal, že fotbalová FIFA není jeho nejsilnější parketou. "Odmalička jsem miloval videohry. Možná to zní ve 47 letech trochu divně, ale vozím si PlayStation i na dovolenou. Řekl bych, že tu hodinku denně si musím zahrát. Někdo má závislost na něčem jiném, já na těchto hrách," uvedl Šmicer. "Nejčastěji hraju hokej, NHL. Když hraju FIFA s mladým, tak nemám šanci, s ním raději moc nehraju," smál se Šmicer.

Plánuje, že v roli mentora bude s Entropiqem jezdit i na turnaje. Svůj esportový tým má třeba i současný fotbalový reprezentant Jakub Jankto, který je majitelem a zakladatelem stáje Sampi.

"Těším se, že se dostanu blíže k hráčům a celému týmu. Občas s nimi zajedu na nějaký turnaj. Budu s klukama probírat hlavně fotbal. Můj pohled z trošku jiné perspektivy, co se týče taktiky a analyzování, pro ně může být přínosem. Stejně tak mentální podpora, protože i virtuální fotbal je hodně o hlavě," dodal.

 

Zdroje: ČTK / Entropiq

Poslední aktuality