Začíná podzimní část Tipsport COOL Ligy

11.8.2020

Jarní část esportové Tipsport COOL Ligy zná své vítěze. Dokážou SINNERS obhájit svoji pozici i v druhé části sezóny? Celkem na diváky čeká 14 kol, po kterých následuje vyřazovací část. Největšími favority na zisk titulu jsou opět SINNERS, ale ambici stanout na stupni vítězů mají i další profesionální týmy. Nového krále budeme znát 3. října. Živé vysílání zápasů proběhne ze studia televizní skupiny Prima.

Osm týmů, čtrnáct kol a jediný vítěz. Podzimní část Tipsport COOL Ligy opět startuje a bude psát nové esportové příběhy. Tou jarní dokázali hráči SINNERS projet jako nůž máslem a až na jedno mírné zaklopýtnutí si dojít pro zasloužený triumf. Zopakují svoji spanilou jízdu i tentokrát? Kromě nich se o titul poperou také další špičkové organizace, konkrétně CZC.eSuba, Eclot Gaming, Team Brute, Sampi, Dark Tigers, eEriness MARVO a Enterprise. Celková dotace ligy přesahuje 700 000 korun, které si týmy rozdělí dle umístění. Ve hře jsou také kvalifikační body na Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách. To proběhne v první polovině listopadu.

Kromě nejvyšší soutěže odstartuje po vzoru fotbalových a hokejových lig také 2. Tipsport COOL Liga, ze které ty nejúspěšnější mohou postoupit v příští sezóně mezi českou elitu. I v ní se bude střetávat 8 týmů a bojovat tak o účast na Vodafone MČR v počítačových hrách.

„Popularita esportu neustále roste, což jsme viděli už během jarní části COOL Ligy. Zaznamenali jsme totiž třikrát vyšší sledovanost ve srovnání s celou loňskou sezónou, a to nás to hlavní teprve čeká. Vnímáme to jako velkou motivaci, abychom fanouškům esportu opět nabídli jedinečný zážitek. Stejně jako úvodní fázi sezóny budeme i tentokrát vysílat z televizního studia FTV Prima, a kromě profesionálního komentáře se zaměříme i na odbornou analýzu jednotlivých duelů,“ přibližuje Pavel Kristián z agentury PLAYzone, hlavní organizátor Tipsport COOL Ligy.

Již tradičně budou probíhat přímé přenosy na Twitch kanále PLAYzone a facebookových stránkách Prima COOL a COOL Esport od 18:00. Jako jedinou esportovou ligu v Česku si ji budou moci fanoušci pravidelně naladit i na své televizní přijímače, a to skrze HbbTV stanice Prima COOL. Kromě titulárního partnera Tipsport jsou partnery ligy také Komerční banka, KFC, Samsung Odyssey, Big Shock, HAL3000, Logitech a DXRacer.

 

Odkaz na vysílání:

Twitch kanál PLAYzone: https://www.twitch.tv/playzonecz

Poslední aktuality